Naša cesta k #lowwaste životu a otvoreniu prvej prevádzky Vani začala cez aviváže. Pre ekzematikov a ľudí s citlivou pokožkou nie je vôbec jednoduché nájsť aviváž, na ktorú pokožka nereaguje minimálne podráždením a nepríjemným svrbením a niekedy aj

horšie. Po nespočetných neúspešných pokusoch som sa túžby po mäkkučkej a voňavej bielizni jednoducho vzdala. Problém však nastal, keď sme s Jurajom začali žiť v jednej domácnosti. Jeho vôbec nelákala predstava tvrdého oblečenia. Začali sme pátrať, sondovať, skúšať a napokon sme objavili produkty čapovanej ekologickej drogérie.

Krásne, voňavé, mäkkučké oblečenie a bez nežiaducich reakcií! Boli sme jednoducho nadšení. Keď sme si v jeden pekný jarný večer išli vychutnať prvé teplé večery na terasu Komína, prešli sme okolo voľnej nevyužitej búdky na trhovisku a vtedy v nás skrsla myšlienka: prečo túto skvelú vec nepriniesť medzi ľudí. Nielen medzi mladých, ktorí dnes ovládajú neobmedzené možnosti internetu, ale aj medzi našu vzácnu staršiu generáciu. Obaja máme trhoviská radi a na žiadnom výlete nevynecháme príležitosť načerpať jedinečnú atmosféru, ktorú ponúkajú. Trhovisko Miletičova je mi o to bližšie, že v detstve sme sem často chodievali s babkou a maminou. A tak sme sa pustili do vymýšľania, tvorenia, čítania, experimentovania...Výsledkom bola naša prvotina - obchodík Vani s čapovanou eko drogériou v srdci trhoviska. Prvé týždne ste tu nič okrem drogérie nenašli. Postupne sme však skúšali a testovali rôzne iné eko vychytávky a vďaka nim sa pretvárala nielen naša domácnosť, ale rozširoval sa aj sortiment v predajni. Vďaka Vani sme nielen zmenili životný štýl, ktorý, ak máme byť úprimní, odzrkadľoval typický konzum dnešnej doby, ale spoznali sme aj množstvo skvelých ľudí, s ktorými sme na rovnakej vlne. Jedným z nich je aj Marianna, ďalšia nadšenkyňa #lowwaste. Spoznali sme sa na našom úplne prvučkom festivale Pomalo a dlho sme nemuseli rozmýšľať. Pridala sa k nám, aby sme spoločne naše nadšenie mohli posunúť o krok ďalej. A to k ďalšej predajničke v starom meste, lenže tentokrát už v trojici.

 

 

Mária, Juraj a Marianna

Koho u nás nájdete

Mária

náš manažeris

 

Trhovisko Miletičova, Stará tržnica a Jesenského

Juraj

náš bandaskový guru

 

Trhovisko Miletičova a Stará tržnica

Marianna

náša kreatívna duša

 

Jesenského

Paťka

náša odborníčka na zloženie

 

Trhovisko Miletičova, Stará tržnica a Jesenského

Lydka

náša trhová odborníčka

 

Trhovisko Miletičova

Ivetka

náša usilovná včelička

 

Stará tržnica

Marika

Jesenského

Dori

Jesenského

Obchodné podmienky

Ochrana osobných údajov

Kontakt

c   vani